Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Skialpové túry a freeride - Grossvenediger - Grossglockner skialp

Kompletní nabídka Víkendové akce Týdenní akce Heliskiing
Silvretta

SILVRETTA – pohodový skialpový traverz
ÖTZTÁLSKÉ ALPY – malý okruh, Po stopách Oztiho
STUBAI HAUTE ROUTE – skialpy na prodloužený víkend
SILVRETTA – Piz Buin, výstupy na „lehko“ z jedné chaty
VYSOKÉ TATRY - Haute route central, skialpový přechod
ORTLER – super skialpový traverz
GROSSGLOCKNER – GROSSVENEDIGER – skialpový kurz speciál
BERNINA – SKIALPOVÝ TRAVERZ
ST. CATERINA, VALFURVA, BORMIO - skialpový ráj

GROSSVENEDIGER - GROSSGLOCKNER SKIALPSKIALPOVÝ KURZ SPECIÁL
- PRAXE, PRAXE a zase jenom PRAXE

Výstupy a hlavně sjezdy na dvou nejznáměj±ích kopcích Rakouska.
 • skialpový ráj na dosah ruky
 • ledovcová turistika na lyžích v oblasti věčného sněhu Vysokých Taur
 • SKIALPOVÝ KURZ SPECIÁL
 • výstupy v pohodovém tempu, sjezdy pro průměrné ly·aře (cca čevená sjezdovka)


Druhý nejvyšší vrcholek Vysokých Taur Grossvenediger (3 674 m) - Velký Benátčan láká od nepaměti k výstupům. Za příznivých podmínek mů·eme z vrcholku, který je mimochodem obklopen čtyřmi velkými ledovci, pozorovat nejen Grossglockner - nejvyšší vrcholek Vysokých Taur (ná± pří±tí cíl), ale i okolní scenérie vodopádů, jezer a hor všude kolem.

Grossglockner (3 789 m) - Velký zvoník, nejvyšší vrcholek nejen Vysokých Taur ale dokonce i celého Rakouska byl zdolán už 29. července 1800 legendárními horskými vůdci a zároveň bratry Klotzovými. Výstup na Grossglockner nabízí relativně krátký ale zároveň velmi intenzívní výlet, který je umocněn vzdu±nými vrcholovými partiemi. Jedná se opravdový Alpský výstup se vším všudy...


Program

1. den (sobota)

Nad ránem odjezd z Prahy. Přejezd do Matréier (jižní strana Tauernského tunelu). Odtud výstup na chatu Neue Prager hütte. Tento výstup povedeme rozhodně v pohodovém tempu a zároveň ho pojmem jako úvodní instruktá· chůze na skialpech (pou·ití pásů, hůlek, základní ale i pokročilé otočky, ...).

Nocleh na chatě.
Večer u piva či vína úvodní povídání o skialpovém, horolezeckém a záchranném vybavení, oblečení, doplňcích, ... a o ·ivotě.

2. den (neděle)

Ráno výstup na ledovec Schlaten kees. Ideální místo pro základní výcvik pohybu v zimních horách a zacházení s horolezeckým materiálem (vyhledávání s lavinovými přístroji, lavinová záchrana v praxi, chůze v mačkách, brzdění cepínem i bez, navazování na lano, ...). Potom vyrazíme na samotný vrchol Grossvenedigeru. Exponovaná vrcholová partie se spojovacím vrcholovým hřebínkem ostrým jako břitva je zakončena mohutným kří·em. Za dobrého počasí nabízí vrcholek nádherné výhledy. Mů·eme odtud například pozorovat nejvy±±í vrchol Rakouska Grossglockner, ná± pří±tí cíl. Potom začneme opatrně sjí·dět dolů k chatě.

Nocleh opět na chatě.
Večer nás bude čekat pohodová teorie nad mapou (orientace v terénu, práce s buzolou a GPSkou, příprava túry, vytipování kritických a nebezpečných míst, odhad případného rizika, ... , večer zakončíme testíkem a kdo prohraje ... :-)))

3. den (pondělí)

Den zahájíme sjezdem k autům (v praxi si vyzkou±íme taktiku ale hlavně techniku sjezdu). Po krátké pauze přejedeme autama do Kalsu (Kals am Grossglockner). Odtud výjezd po místní horské silničce a· k chatě Lücknerhaus. Tady opět nasadíme ly·e. Čeká nás je±tě výstup na chatu Stüdlhütte. Mo·nost vyvezení ba¶ohů nákladní lanovkou. V blízkosti chaty si pak mů·eme na závěr dne nacvičit záchranu z trhliny, postupové ji±tění, slaňování.

Nocleh na chatě.
Večer si opět budeme mimo jiné povídat o horách. Tentokrát nás bude čekat základní téma pro skialp: laviny, lavinová prevence a lavinová záchrana.

4. den (úterý)

Dnes nás čeká parádní výstup na samotný vrchol Grossglockneru, úchvatný a velmi exponovaný a· k vrcholovému kří·i. Podání rukou a za hezkého počasí neopakovatelné výhledy 360? po celém Rakousku. Potom nás čeká návrat k depu, kde jsme si při výstupu zanechali své ly·e a hůlky. Zacvaknutí vázání, poslední kontrola a u· nás čeká neopakovatelná jízda. Téměř 2 000 m převý±ení sjezdu. Sestup a· k autům a odjezd domů.Další informace, které by se vám mohly hodit:
DOPORUČENÝ SEZNAM VÝSTROJE, VÝZBROJE A ZNALOSTÍ
OBTÍŽNOST NAŠICH TÚR
LYŽOVÁNÍ S HORSKÝM VŮDCEM - Zábava a bezpečnost
V tomto článku naleznete základní postupy a taktiku při lyžování s horským vůdcem.

Dal±í fotky

Termín
11. - 14. 5. 2019 NOVÝ TERMÍN!
Náklady
7 800 ,-

V ceně:
 • Horský vůdce UIAGM
  (včetně jeho nutných nákladů na místě, noclehy, polopenze...)
 • CD – Laviny prevence, strategie a záchrana
 • CD s fotografiemi z průběhu celého výletu
 • kopie části map
 • mo·nost zapůjčení kvalitní a nutné výzbroje


Další nutné náklady:
 • kompletní doprava
  (Praha – Kals am Grossglockner cca 600 km)
 • noclehy
  (3 x 9 EUR pro členy Alpenvereinu)


Šipka MATTERHORN 2019 Šipka MONT BLANC 2019 Šipka MONTE ROSA 2019 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka SILVRETTA VHT Šipka ALPSKÁ TRILOGIE 2019 Šipka EXPEDICE PERU 2019
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2019, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení