Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Informace, novinky

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

INFORMACE, NOVINKY, ČLÁNKY

17. 11. 2013 - 17. 11. 2013

FILM: PÁD DO TRHLIN

Nádherné ledovcové pláně, jiskřivý sníh se bliští v paprscích slunce. Kolem vás se tyčí horští velikáni a vy postupujete krok za krokem za svým vysněným vrcholem. Jenže ... jenže stačí strašně málo, stačí půlmetr prověšeného lana a pak, pak už nestihnete udělat vůbec nic ... i když se budete sakra snažit.


V rámci mé práce se po ledovcích pohybuji skoro celý rok. Průstup ledovcem může být nádherný, můžete si ho perfektně užívat, nebo to může být někdy i velmi vyčerpávající, ale v každém případě se vždy pohybujete ve velmi rizikovém prostoru ...


Na našich kurzech věnujeme této problamatice asi největší část. A vždy se snažíme veškeré vědomosti a nácviky převádět přímo do tvrdé praxe. Snažíme se vždy navodit až realistické podmínky. Je obrovský rozdíl, když pád do trhliny nacvičujete například jen na nějakém terénním zlomu a nebo vám kamarád skočí přímo do obrovské trhliny. Síly které pak na vás začnou v tento moment si totiž vůbec nedokážete představit :-)))

V rámci naší již proslavené MOUNTAIN ACADEMY jsme se letos zaměřili na podrobnou dokumentaci všech pokusů o zachycení pádu svého kamaráda do trhliny.

Díky záběrům z těchto kolikrát i napínavých akcí :-))), díky obrovské odvaze účinkujících a především díky neuvěřitelnému zpracování Dušana Sedláčka se můžete podívat na dech beroucí záběry, které se vám vryjí hluboko do paměti :-)))

FILM: TRHLINY


A tady se můžete pokochat dalšími neskutečnými záběry z trhlin: MOUNTAIN ACADEMY 04/2013

¨


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
 
Šipka MATTERHORN 2017 Šipka MONT BLANC 2017 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Silvretta - ledovcový kurz Šipka Lavinový kurz BASIC Šipka Skialpový kurz BASIC Šipka Kurz lezení v ledu Šipka GROSSGLOCKNER 2017
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2017, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Webdesign www-tvorba.cz
Tvorba www stránek za nízké ceny