Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Informace, novinky

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

INFORMACE, NOVINKY, ČLÁNKY

17. 11. 2013 - 17. 11. 2013

FILM: PÁD DO TRHLIN

Nádherné ledovcové pláně, jiskřivý sníh se bliští v paprscích slunce. Kolem vás se tyčí horští velikáni a vy postupujete krok za krokem za svým vysněným vrcholem. Jenže ... jenže stačí strašně málo, stačí půlmetr prověšeného lana a pak, pak už nestihnete udělat vůbec nic ... i když se budete sakra snažit.


V rámci mé práce se po ledovcích pohybuji skoro celý rok. Průstup ledovcem může být nádherný, můžete si ho perfektně užívat, nebo to může být někdy i velmi vyčerpávající, ale v každém případě se vždy pohybujete ve velmi rizikovém prostoru ...


Na našich kurzech věnujeme této problamatice asi největší část. A vždy se snažíme veškeré vědomosti a nácviky převádět přímo do tvrdé praxe. Snažíme se vždy navodit až realistické podmínky. Je obrovský rozdíl, když pád do trhliny nacvičujete například jen na nějakém terénním zlomu a nebo vám kamarád skočí přímo do obrovské trhliny. Síly které pak na vás začnou v tento moment si totiž vůbec nedokážete představit :-)))

V rámci naší již proslavené MOUNTAIN ACADEMY jsme se letos zaměřili na podrobnou dokumentaci všech pokusů o zachycení pádu svého kamaráda do trhliny.

Díky záběrům z těchto kolikrát i napínavých akcí :-))), díky obrovské odvaze účinkujících a především díky neuvěřitelnému zpracování Dušana Sedláčka se můžete podívat na dech beroucí záběry, které se vám vryjí hluboko do paměti :-)))

FILM: TRHLINY


A tady se můžete pokochat dalšími neskutečnými záběry z trhlin: MOUNTAIN ACADEMY 04/2013

¨


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
 
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení