Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotosoutěž a literární soutěž

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000
Fotosoutěž Alpy4000

Fotosoutěž a literární soutěž Alpy4000

Úvod Soutěžní kategorie Pravidla soutěže Ceny a hodnocení Přihlášení


Soutěžní kategorie

Hlavním tématem naší fotografické a literární soutěže jsou fotografie a vyprávění spojené s výstupy na alpské čtyřtisícovky. Právě výstupy na tyto alpské velikány či přechody mezi nebo přes ně charakterizují fotografie a texty, které se mohou zúčastnit soutěžního klání v některé ze tří soutěžních kategorií. Nezáleží, zda lezete po horách, po skalách, máte rádi jen turistiku, zda se v Alpách pohybujete na lyžích nebo na padáku či jen poznáváte krásy přírody z vyhlídkových teras. Určitě mezi svými fotografiemi či vzpomínkami najdete takové úlovky, které si zaslouží vyhrát.

1. Fotografická soutěž: FOTO Alpy 4000
soutěž o nejkrásnější fotografii z prostředí Alp a výstupů na alpské čtyřtisícové vrcholy (maximálně 3 fotografie v každé kategorii od jednoho soutěžícího)

Soutěžní kategorie:
1) Hory, horská příroda a krajina, počasí, podmínky, sníh, ...

Vyhledáváte pro své záběry zajímavá místa, která mají svého genia loci či detaily přírody? Do této kategorie můžete přihlásit své fotografie, ze kterých vyzařuje nálada, klid, ale také zajímavé makrofotografie, neobvyklé pohledy apod.

2) Hory a lidé (výstupy, přechody, sjezdy, záchrana, život v horách, ...)

Máte rádi adrenalin, rychlost, pohyb, výšky, úzké hřebínky, velké ledovce, pohyb ve vichřicích, kdy se zachraňuje lidský život, zkrátka extrémní zážitky? Znáte ty chvíle, kdy si sáhnete až na dno … nebo si jen tak sednete a vychutnáváte si okolní krásu se svými přáteli. Akční a dobrodružné záběry, chvíle napětí, radost z pohybu a nebo přátelství v horách jsou témata fotografií pro tuto soutěžní kategorii.

Povinný doplněk:
krátký popis, vyprávění, pocity, historie vzniku snímku, ... (maximálně do 1 000 znaků)

2. Literární soutěž: Výstup Alpy 4000
soutěž o nejlepší popis či vyprávění z výstupů na alpské čtyřtisícové vrcholy (maximálně 1 text do 1x A4 od jednoho soutěžícího)

Soutěžní kategorie:
1) Popis či vyprávění z túry, horského přechodu, sjezdů, záchrany ale i tragédie či dalších zajímavých zážitků v Alpách

Zažili jste nějaké zajímavé horské dobrodružství nebo se vám podařilo vystoupit na nějaký váš vysněný kopec? Umíte popsat sebedrsnější události i s troškou nadsázky a humoru nebo svému vyprávění naopak dovede vtělit i určitý cit nebo určitou nadčasovou myšlenku? Umíte svým kamarádům popsat cestu, kterou se chtějí vydat a vy ji přitom perfektně znáte?

Povinný doplněk:
max. 3 ilustrační fotografie, obrázky se zákresy, ...


Partneři akce:


Mediální partneři:


Šipka MATTERHORN 2019 Šipka MONT BLANC 2019 Šipka MONTE ROSA 2019 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka SILVRETTA VHT Šipka ALPSKÁ TRILOGIE 2019 Šipka EXPEDICE PERU 2019
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2019, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení