Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

06. 10. 2010 - 09. 10. 2010

IKAR 2010 – SVĚTOVÝ KONGRES HORSKÝCH SLUŽEB

Každý rok se koná v tuto dobu setkání představitelů jednotlivých horských služeb z celého světa. Letos se tato akce uskutečnila ve Vysokých Tatrách a letos jsem měl možnost se tohoto setkání zúčastnit i já. IKAR 2010.


IKAR 2010
Celé tento celosvětový kongres je vždy rozdělen na práci jednotlivých komisí (pozemní záchrana, letecká záchrana, lékařská komise, lavinová záchrana s podkomisí kynologickou) a pak se také celá řada témat projednává napříč celým tímto spektrem. Já jsem se zúčastnil zasedání lavinové a kynologické komise.

Celá řada přednášek byla velmi zajímavá – zajímavé lavinové záchranné akce po celém světě, laviny z mokrého sněhu v Norsku, výcvik lavinových psů ve Švýcarsku a v Kanadě a velmi zajímavá byla také prezentace švýcarských kolegů o jejich záchranných akcích v Nepálu.

A pro mne bylo samozřejmě také velkým potěšením pozdravit se zde s celou řadou kolegů, se kterými jsem se doposud stýkal pouze v rámci různých lavinových kongresů či pracovních setkání. A samozřejmě bylo parádní absolvovat celý tento kongres právě společně v týmu s mými kolegy z naší Horské služby a dalšími přáteli a kamarády, kteří se této velkolepé akce také zúčastnili.


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MATTERHORN 2019 Šipka MONT BLANC 2019 Šipka MONTE ROSA 2019 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka SILVRETTA VHT Šipka ALPSKÁ TRILOGIE 2019 Šipka EXPEDICE PERU 2019
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2019, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení