Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

05. 04. 2014 - 11. 04. 2014

SANTA CATERINA 02/2014

König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Punta San Mateo (3 678 m) – pěkná řádka možných vrcholů, co říkáte? A patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku. Navíc naše varianta tohoto úžasného výletu nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů. A kromě toho celou dobu spíme a neskutečně se stravujeme v perfektním hotýlku Rifugio Forni (2 178 m).

Scházíme se večer před večeří. Pak se domlouváme na dalším programu :-)
Čekají nás skvělé túry a sjezdy. Naprosto ideální pro naší zkušenou sestavu :-)))

MONTE PASQUALE (3 553 m)
Úvodní túra. Pěkně na pohodu přes Rifugio Branca. Naprosto ideální trasa na rozchození. Sjíždíme na opačnou stranu, přes chatu Fifugio Pizzini. V klidu později dojíždíme do našeho hotýlku.

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Rychlý nástup na poměrně vysoký kopec přímo nad chatou. Dnešní výstup až ke kříži není úplně snadný, ale i tak ho jdeme naprosto na pohodu :-))) Bára si dokonce i chvilku schrupla a u kříže se jí moc líbilo :-))) Jízda dolů je krásná a v klidu. Parádní je také Rádler či dva na terase a návštěva termálního jezírka :-)))

MONTE DEI FORNI (3 243 m)
Ráno kvůli počasí vyrážíme tímto směrem. Míříme do firnových svahů. Nakonec končíme kousek pod vrcholem, počasí nám nepřeje, následuje sjezd až dolů k hotýlku. Parádní je také Rádler či dva na terase a návštěva termálního jezírka a potápění :-)))

PALON DE LA MARE (3 703 m)
Pěkně na pohodu opět přes Rifugio Branca. Tentokrát máme v plánu ale úplně něco jiného. Musíme se nejprve dostat na poměrně vysoký vrchol a aby toho nebylo málo, mám plán dostat se přes vrchol nad západní stěnu a střihnout si tady velkolepý průjezd séraky do strmé stěny plné netknutého prašanu :-))) Bylo to sice jen taktak, ale všichni jsme na vršku a dáváme si pěknou vrcholovou fotku. Sjezd se perfektně povedl a očekávání se plně naplnila. Všichni byli sice nejprve takrochu v šoku před samotným vjezdem mezi séraky, ale to co následovalo se nedá ani popsat :-))) Perfektní výlet se vším všudy :-)

CIME DI PEJO CIMA EST (3 576 m)
Dáváme pokus na tento vrchol. Prašan tam ještě den před tím byl, ale dnes je všechno jinak. Vítr sfouknul nejen prašan, ale i nás :-) Vracíme se Bářinou zkratkou raději zpět :-)S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Marcela, 29. 4. 2014, 11:43
...chi,chi,chi - ...jsem si uvědomila, jak nás máš přečtený :),
ale
moc děkuju, byl to perfektní sjezd (samozřejmě i výšlap hihi), pusu
mám teď od ucha k uchu jen na něj pomyslím.
Moc zdraví m (všechny)
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MATTERHORN 2019 Šipka MONT BLANC 2019 Šipka MONTE ROSA 2019 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka SILVRETTA VHT Šipka ALPSKÁ TRILOGIE 2019 Šipka EXPEDICE PERU 2019
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2019, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení