Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

12. 03. 2014 - 16. 03. 2014

SANTA CATERINA 03/2014

König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Punta San Mateo (3 678 m) – pěkná řádka možných vrcholů, co říkáte? A patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku. Navíc naše varianta tohoto úžasného výletu nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů. A kromě toho celou dobu spíme a neskutečně se stravujeme v perfektním hotýlku Rifugio Forni (2 178 m).


Scházíme se hned ráno na snídani. Během probouzení se domlouváme na dnešním programu :-)

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Základní túra v tomto vyhlášeném pohoří hned na úvod :-) Prvotní zadejchávání, první výhledy, skvělý úvod. Postupně se dostáváme až na samotný vrchol. Je na něm krásný kříž a od něj nás čeká dlouhý sjezd až k našemu hotýlku :-) Sníh sice není úplně ideální, ale dolů se dostáváme celkem rychle. Parádní je také Rádler či dva na terase :-)))PUNTA SAN MATEO (3 678 m)
Další skvělá túra na jeden z nejkrásnějších kopců v okolí. Celkem zajímavý výstup, zvláště při průchodu pod obrovským svahem plným serakům kousek pod vrcholem ... Nakonec se nám podaří dostat se k dalšímu vrcholovému kříži. Krásný průjezd téměř panenskými svahy nám byl odměnou. Opravdu požitková trasa se vším všudy :-)MONTE PASQUALE (3 553 m)
Krásný den, kratší výstup ale o to výživnější výstup do sedla :-))) Velmi slušný sjezd do údolí k chatě Rifugio pizzini - Frattola (2 706 m) :-)))
Příjemná pauza, doplnění energie a pak už frčíme zase k našemu hotýlku.

Dnešní den je parádní a někteří z nás ho ještě podtrhují naložením se do horké vody zdejších přírodních termálek v okolí Bormia :-)))CIME DEI FORNI - OCCIDENTALE
Výstup na dopoledne míří do obrovských firnových svahů přímo nad náš hotýlek do údolí Val Pisella.
Zvedá se poměrně silný vítr a tak jdeme jen pod vrcholové partie a na samotné vršky se necpeme. Jízda dolů je velmi příjemná a všichni si ji maximálně užívají :-)))

Po dojezdu na hotýlek následuje závěrečná hygiena, balení a výborný obídek :-))) Pak se rozloučíme a já mířím dál v mé dvou a půl měsíční skialpovo - freeridové pouti :-)

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka SILVRETTA VHT Šipka HAUTE ROUTE Šipka SKIALPOVÉ KURZY Šipka LAVINOVÉ KURZY Šipka SKIALPOVÝ RÁJ Šipka FREERIDE 2019 Šipka EXPEDICE PERU 2019
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2018, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení