Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

07. 02. 2014 - 09. 02. 2014

LAVINOVÝ KURZ BASIC 04/14 A PRVNÍ LETOŠNÍ KRISTÝNČINO HLEDÁNÍ

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:
Ujede To se mnou či neujede?
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...


Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškami již večer. Dnes ráno se plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí nám nadělilo velmi slušné podmínky a parádní počasí :-))) Naštěstí pro nás není problém si nechat vytvořit lavinové trenažéry :-)))

Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, zasypávání kamaráda, ... Přednášky, které následují, doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-)))

Na závěr dne jsme letos KONEČNĚ zařadili ukázku práce špičkového lavinového psa Kristýnky :-) Všichni tak mohli sledovat, jaký to byl fofr :-)))

Druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu.

No a na úplný dnešní závěr si ještě ukážeme, jak podrobně pracovat s lavinou předpovědí na internetu a na úplný závěr odpálíme airbag. Všichni tak mají možnost vidět, jak funguje.S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Petr "Hrdla" Hrdlička a Míša Klečková, Český spolek horských průvodců, 12. 2. 2014, 19:53
Ještě jednou chceme poděkovat Viktorovi a Terezce za bezva lavinový
kurz, neotřelý a profesionální přístup a i tu trochu srandy :-)
DĚKUJEME!
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MATTERHORN 2019 Šipka MONT BLANC 2019 Šipka MONTE ROSA 2019 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka SILVRETTA VHT Šipka ALPSKÁ TRILOGIE 2019 Šipka EXPEDICE PERU 2019
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2019, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení