Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

17. 08. 2013 - 23. 08. 2013

MOUNTAIN ACADEMY 02/2013 + super videa z tréninku zachycení kamaráda padajícího do trhliny

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!.

Saastal je již několik let pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... a letos jsou tady lanovky opět zadarmo :-)))

Počasí nám přálo plnými doušky, pořád slunce :-)))

18. 8. – NEDĚLE
Ráno se vrháme na uzlíky a základní navazování. Výuky se zhostí Térezka, protože já se v ten samý moment snažím splnit jeden obrovský sen na Matterhornu :-) Odpoledne se pak vyráží na náš další čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m) v pořadí. Jde se přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když se nastoupává téměř 1 000 výškových metrů!!! Spojovací cesta od lanovky přes lávky stojí za to a tak si ji každý užívá :-)))

K našemu cíli se doráží na pohodu a každý si užívá krásný západ slunce kousek od chaty a znovu uzlíkování :-)))

Já vyrážím na chatu až po 22.00. Mám dnes v nohách komplet Matterhorn a tak jdu opět v noci na pohodu :-) Uléhám okolo 2.00. Ve 4.00 se vstává tak hluboce usínám :-)))


19. 8. – PONDĚLÍ
Výstup na Weissmies (4 023 m), zpočátku parádní počasí, parádní sníh, parádní skála, ale na vrcholu se nakonec zatahuje :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných typech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup klasickým ledovcem ...

Večer se pak jdeme znovu vzdělávat do garáží. Vytažení kamaráda z trhliny začíná být rutina :-)))

20. 8. – ÚTERÝ
Dnes se vydáváme na náš další čtyřtisícový vrchol Allalinhorn (4 027 m). Je nádherný den a supr stopa a tak se rozhodujeme pro kompletní traverz přes tzv. Hochlaubgrat. Hned z poloviny metra z tunelu vyrážíme vzhůru. Stoupáme perfektní hřebenovkou. Na vrchol je to jen kousek a konečně nás čekaly překrásné výhledy. Je nádherný výhled po celém Wallisu, Matterhorn, Monte Rosa, Mont Blanc, ale i Bernské Alpy ... Sestup zpět k otočné restauraci jsme museli trochu urychlit, abychom stihli poslední jízdu metra :-)))

Večer jsme jeli znovu ještě do garáží trénovat vytažení kamaráda z trhliny a vícedélkové lezení. Šlo nám to všem docela dobře a zítra si to pořádně vyzkoušíme v praxi :-)))

21. 8. – STŘEDA
Výstup na Jegihorn (3 206 m), plné odhodlání, parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ... A všichni si to moc pochvalují :-)))

Veřer se vrháme na mapy a průvodce :-) GPS souřadnice, buzola, vrstevnice, orientace ke světovým stranám, ... velice důležité pojmy.22. 8. – ČTVRTEK
Dnes opět vyrážíme na Mittelallalin. Jenže tentokrát míříme do sedla pod Allalin a odtud přes Feekopf až na Alphubel (4 206 m). Tato túra nabízí perfektní lezení na ostrém skalním hřebínku, lezení ledovou stěnou a při sestupu průchod obrovským ledovcem plným trhlin ... Návrat na k lanovce si vylepšíme jedním rádlerem, hned se člověk v lanovce bojí méně :-)))

Večer v garáži opět trhlina a na samotný závěr v úplné tmě slaňování. Velice psychicky náročné :-)))
23. 8. – PÁTEK
Dnešek věnujeme našemu speciálnímu trhlinovému výcviku. Vyjíždíme opět na Mittelallalin a kousek od metra přicházíme ke krásným trhlinám. Úsměv začíná pomalu tuhnout všem na rtech :-))) Naměříme hloubku a zjišťujeme, že je naše cvičná trhlnka téměř bezedná :-))) A už postupně jednotlivý odvážlivci skáčou do hloubky a jejich parťáci se je snaží zachytit ... Dneska se zase nedaří všechny udržet, dokonce i jeden štand nevydržel :-))). Pak už je jen vytáhnout na povrch na sluníčko :-) Byl to docela nářez a všichni se tak mají možnost přesvědčit, jak může být pohyb po ledovci nebezpečný ...

NÁCVIK CHYTÁNÍ KAMARÁDA PŘI PÁDU DO TRHLINY 1.

Všimněte si přípravy a dokonalé práce nohou těsně před pokusem o zachycení :-)))
V momentě zachycení už ale bylo všechno jedno, následuje let vzduchem :-)))
NÁCVIK CHYTÁNÍ KAMARÁDA PŘI PÁDU DO TRHLINY 2.

A opět si všimněte přípravy a dokonalé práce nohou těsně před pokusem o zachycení :-)))


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Janina, 25. 8. 2013, 11:21
Koukam, ze ti to Vito, Honzik v tech garazich pekne sabotuje
:-)

zdravime do svajcu
Kralici
Zuzka, 25. 8. 2013, 12:19
Honzik nesabotuje,on to tatu učí..jelikož táta to
..neumí:-)..

zdravíme domu..Z.+spol.
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MATTERHORN 2019 Šipka MONT BLANC 2019 Šipka MONTE ROSA 2019 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka SILVRETTA VHT Šipka ALPSKÁ TRILOGIE 2019 Šipka EXPEDICE PERU 2019
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2019, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení