Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

11. 08. 2011 - 13. 08. 2011

MATTERHORN EXPRESS A HONZÍČKOVY PRVNÍ DOTEKY VE VELKÝCH HORÁCH

MATTERHORN patří mezi mé velmi oblíbené túry :-) Letos si s námi počasí ale krapet pohrálo ... I když ... i když právě teď nám tedy klaplo parádně. Měli jsme na výstupy přesně dva dny :-))) nic víc. Kluci na tom byli dobře a tak není divu, že jsme dokázali vylézt až na vrchol za 2 hodiny a 50 minut!!! – prostě MATTERHORN EXPRESS :-)))


11. 8. – ČTVRTEK –VÝSTUP NA CHATU HÖRNLI H?TTE
Odpoledne vyrážíme s Martinem ze Saas Grundu. Máme to načasované tak akorát na poslední lanovku. Výjezd na Schwarzsee, focení a za pár okamžiků je čas jít spát ...
12. 8. – PÁTEK – MARTIN A VÝSTUP NA VRCHOL MATTERHORNU
Ráno klasický zmatek při snídani. Necháváme všechny vyrazit a pak si jdeme k vrcholu na pohodu!!! Náš postup nikdo nebrzdí, ale také nás nikdo nestresuje. Na konopných lanech sice potkáváme první sestupující, ale jsou to moji známí místní guidi, zdravíme se a vše je ok. Za dalších pár okamžiků stojíme na samotném vrcholu. Martin ho neměl ani v plánu, ale ústup z Mont Blancu a změna dalších plánů nás prostě dovedla až sem :-)))

Sestup jsme vedli ve stejném duchu a okolo půl dvanácté stojíme dole pod madonkou :-))) Pivko jako úlitba bohům a Rősti Matterhorn na doplnění energie :-))) Poslední fotografie a začínáme se loučit. Martin ještě musí sestoupit k lanovce a odjet domů. Byl to velmi pohodový výstup.
13. 8. – SOBOTA – MICHAL A PETR A DALŠÍ VELMI BLESKOVÝ VÝSTUP NA VRCHOL MATTERHORNU (NÁŠ REKORD - ZA 2.50 NA VRCHOL!!!)
Kluci sem jeli jen a pouze na otočku, na výstup na Matterhorn. Vyjížděli ve čtvrtek, přespali již tady dole u taxíku a v pátek odpoledne dorazili sem na chatu. Stejně jako Háček :-))) V sobotu ráno klasický zmatek při snídani. Necháváme všechny vyrazit a pak vyrážíme i my na pohodu!!! Háček s Petrem vyrážejí ještě pár minut po nás. My s Michalem začínáme lézt ve 4. 57 po konopných lanech. To ještě netuším, že předběhneme úplně VŠECHNY!!! Teda až na jednu dvojku cca o 10 m :-))) Michal šlapal neskutečně rychle a potvrdil tak své předpoklady z tréninkové trasy dole v Zermattu. Mojí starostí bylo, ho moc nebrzdit a v mnoha okamžicích předvézt dokonalé úhybné a předbíhací manévry :-)))

Předcházení některých dvojic bylo v pohodě, celá řada místních guidů mne už zná ... Jiní, kteří tady moc nevodí se vždycky chvíli snažili „závodit“, jenže to se s námi dnes prostě nedalo :-))) Jakmile jsem na Michala vykřknul: „JDEME!!!“ tak vyrazil a nikdo neměl šanci ... Malá kolize s oprsklýma a neskutečně nemotornýma Rusákama pod Solvaykou, ale tam mi pomohl i jeden místní guidík s výkřikama, že „Tady přeci není žádný Kaukasus!!!“ :-)))

A pak na Rameni předbíháme i poslední místní guidy. Před námi je jen vysoko na konopných lanech jedna francouzská dvojka. Jdeme nerušeně svým tempem a těsně pod vrcholem jsme již těsně pod nimi :-))) Na vrcholu jsme v 7.47 a náš čas prolomil hranici tří hodin!!! Jsme tady za 2 hodiny 50 minut!!! a nejsme ani moc zadýchaní, prostě naprosto na POHODU!!! :-)))

Návštěva Italského kříže a pak sestup. Dolů jdeme téměř sami, všichni totiž zatím jen stoupají. Včetně Háčka s Petrem, které jsme potkali na konopáčích :-))) Jdeme si svým tempem a dole na terase chaty máme fůru času, než dorazí ostatní :-)))

Petr s Háčkem jdou pomaleji, protože Petr jde bez aklimatizace a tak nechtějí nic riskovat. Přesto se jim daří vrhol dosáhnout taky ve velmi dobrém čase. A dole se shledáváme v pohodě a včas :-)))

Směrem dolu nás předešlo jen pár dvojek s místníma guidama, které jsme v pohodě pouštěli. Dole nás zdraví a jeden ještě jednou děkuje, že jsme ho s jeho klientem pustili i v trochu pitomém místě. Pro mne je to samozřejmost a jsem moc rád, že už mi tady nepřípomínají neskutečnou ostudu, kterou tady svým prazvláštním chováním způsobili předloni tři tzv. kolegové z Čech. Tehdy to tady byl poprask!!! No, ale snad nás s Háčkem, díky naší práci, z toho budou napříště již vynechávat :-)))HONZÍČKOVI PRVNÍ DOTEKY VE VELKÝCH HORÁCH
Zuzka sem dnes míří s Honzíkem na zádech :-))) Jdu jim na proti a Honzík se dnes poprvé dotýká této Hory hor, záchranného vrtulníku z Zermattu a udělá jedno minitempíčko na konopných lanech vedoucích k vrcholu Matterhornu, no uvidíme za pár let :-)))

Mnohem víc ho ale zajímaly Miňonky na stole u chaty, kde byl radši v helmě, co kdybyněco :-)))!!!! Tady na terase bylo i mnohem více teplo, takže si to se Zuzkou náramně užíval :-)))

A užíval si to tak, že u lanovky už dokonale „vytuhnul“ :-)))S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Pavel, 19. 8. 2011, 9:02
Konečně jsi šel Víťo tempem svýho parťáka :-)
Já, Frenky a Kristýnka, 19. 8. 2011, 15:44
No, měl jsem ale nervy, abych ho moc nebrzdil :-)))
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MATTERHORN 2019 Šipka MONT BLANC 2019 Šipka MONTE ROSA 2019 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka SILVRETTA VHT Šipka ALPSKÁ TRILOGIE 2019 Šipka EXPEDICE PERU 2019
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2019, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení