Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

04. 12. 2010

UKÁZKA PRO DĚTI SE ZRAKOVÝM POSTIŽENÍM

Před pár týdny nám přišel email, jestli bychom neudělali přednášku o lavinách pro děti se zrakovým handicapem. Podnikají výlet do Krkonoš a tak je napadlo, že by se kromě krásných výletů dozvěděly i něco nového a zajímavého. Mám samozeřejmě připravenou celou řadu prezentací, fotografií a filmů, ale ... ale s tím si asi teď nevystačíme :-)

Jedeme za nimi s mým kamarádem a kolegou Robertem s hromadou lavinových přístrojů, sond, lopat ale hlavně s našimi lavinovými pejsky Tobíkem a Kristýnkou. Nechybí ani náš podpůrný tým Zuzka a Zuzka s Honzíkem :-)

Neměl jsem vůbec představu, jak budeme dětem popisovat, co a jak v lavinách, když mají možnost poznávat svět především podle hmatu ... Čekalo na nás asi deset dětí různého věku a s různými problémy s očima. Byl jsem ale velmi překvapený, jak se vzájemně doplňovaly, pomáhaly si, smály se a podrobně se zajímaly o všechno možné ... Nejvíc se o laviny zajímal takovej správnej kluk, který neviděl vůbec. Vyptával se na všechny možné podrobnosti a chtěl si rozhodně vyzkoušet, jaké je to být zasypaný pod lavinou ... Škoda, že bylo ještě málo sněhu, určitě by si to jinak vyzkoušel :-))) Po krátkém úvodu s pípakama a sondama zaujal všechny lavinový airbag, který si mohly i s jeho aktivací vyzkoušet. Pak jsme si začali povídat o pejscích. Další část následovala venku před chatou, kde jsme dětem ukazovali, jak je to vlastně s těmi pejsky :-))) A myslím si, že to je bavilo rozhodně nejvíc. Schovávat se a pak se tahat s pejsky o aportky a hrát si s nimi, bylo to pravé ořechové :-)))


SPC pro zrakově postižené děti v Hradci Králové
.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

GoldenTabs, 8. 1. 2018, 11:42
4TvVC5 https://goldentabs.com/
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MATTERHORN 2019 Šipka MONT BLANC 2019 Šipka MONTE ROSA 2019 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka SILVRETTA VHT Šipka ALPSKÁ TRILOGIE 2019 Šipka EXPEDICE PERU 2019
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2019, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení